Květen 2013

Raped

30. května 2013 v 23:21 | Gabriela |  Just like that...

Dívka potichu usedla na židli v temné místnosti a potají doufala, že ji nikdo neuvidí. Doktor Rychlý si jí ovšem všiml. Dívka tikala vystrašenýma světle modrýma očima po místnosti. Jak těmto nádherným očím mohl někdo ublížit, pomyslel si doktor, už navždy bude poznamenána činy svého otce.

Nové pozadí

25. května 2013 v 20:16 | Gabriela |  Messages
Po dlouhé době jsem měla chuť změnit vzhled blogu. Tentokrát jsem to pojala v hudebním stylu - ve stylu The Beatles. Důvod je lehký - je to má nejolblíbeněješí skupina, znám od nich každou píseň, prostě je miluju >3 Jejich písně jsou prostě jedny z nejlepších na světě a nikdy se neomrzí... Prostě The Beatles jsou nejlepší!!! ;)


Absence

25. května 2013 v 19:59 | Gabriela |  Messages
Ano, já vím! Víc jak tři týdny jsem tu nebyla. Omlouvám se.... Ani nevím, proč jsem nepsala články. Měla jsem napilno. Musela jsem si trochu urovnat život (ano, zase Mlčící) a když jsem měla čas, chtěla jsem prostě jenom odpočívat, takže jsem ani nezapínala netbook. Tímto se chci omluvit a slibuji, že už budu psát články. Maximálně do příští soboty sem dám další svůj deník, potom nějaký příběh a zřejmě citát... Uvidíme ;)
Ještě jednou se omlouvám.

"Pan prezident"

25. května 2013 v 19:53 | Gabriela |  Just like that...
Doopravdy? Téma na našeho "milého a úžasného" pana prezidenta? Myslím, že je to zcela zbytečné. Pochybuji, že v tomto státě ho má ještě někdo rád. A pokud ano, nechápu tohoto člověka. Co je dobrého na prezidentovi, který se nestydí ani přijít na veřejné vystoupení opilý? Copak nepochopil, že zastupuje naši vlast, tím pádem se má chovat slušně? Asi ne... Nedávno jsem byla v Maďarsku v lázních a dala jsem se tam do řeči s jedním Britem. Když jsem mu řekla, odkud jsem, první, co ho na České republice napadlo, byl opilý prezident. To je reklama ve světě, panečku. Víte, mám pouhých šestnáct let, ale i mé generaci není jedno, kdo stojí v čele státu. Chodím na jedno z největších gymnázií v Česku a během voleb to tam pěkně žilo. Skoro celá většina mladých studentů chtěla za prezidenta Karla. Ano, sice "spí", ale pořád byl lepší než on. Všichni jsme nosili placky Karel for president, kterou budu nosit na tašce celých pět let Zemanovi vlády. Chci tím tak vyjádřit nesouhlas se zvolením našeho prezidenta. Po konci voleb menšina, která podporovala Zemana, nosila nosy nahoru. A ještě teď, několik měsíců po volbách, není ani v jedné učebně portrét Zemana.
Nechápu, jak mohl takový člověk vyhrát. Prostě.... PROČ? Je to taková škoda! Že Schwanzerberg podporoval euro? Vždyť prezident nemá žádné právo rozhodovat sám o zániku koruny. Takže toto v tom bylo absolutně nepodstatné.... Bohužel Zemana volili všechny staří lidé (tím se jich teď nechci dotknout, navíc doufám, že i mezi nimi se našli tací, co volili Karla), kteří jaksi opovrhovali Schwanzerbergem. I mí prarodiče ho volili. Na otázku proč, mi odpověděli, že to nedokážu pochopit. Možná ne, možná ano. Jedno je ale jisté.... Neměly by ty starší generace brát aspoň trochu v ohled, co chceme my mladí, kteří za pár let budou státu platit daně, na kterých bude za pár let "stát" osud naší země?!

P.S. Toto je pouze můj osobní názor na "pana prezidenta". Jestli jsem tím někoho pohoršila, omlouvám se, ale každý má právo na svůj názor a myslím, že tak jako já to cítí více lidí...

"There´s no one like you, BE PROUD of who you are."

1. května 2013 v 9:28 | Gabriela |  Citation
"There´s no one like you, be proud of who you are."
-Tom Parker-

Ano, toto pronesl člen skupiny The Wanted. No a? Tom to vystihl přesně. Nikdo nikdy nebude stejný jako my, tak proč bychom se měli pořád schovávat za svým vlastním stínem? Proč bychom měli poslouchat nějaký blbečky, kteří nás pomlouvají, šikanují, dělají nám ze života peklo? Musíme se jim postavit, ukázat jim, že i my máme sílu, odvahu. Přece se nenecháme manipulovat lidmi, kteří zřejmě mají i své problémy, proč by to jinak dělali?
Buďme pyšní na to, kdo jsme. Protože i kdybychom byli sebevíc špatní,pořád se něco dobrého v nás najde a pořád tu bude aspoň pár lidí, kterým budeme chybět a budou si nás vážit. Buďme silní, ničeho se nebojme. Strach nám nedovolín naplno žít, a to je chyba, vždyť žijeme len raz! :)


Citáty

1. května 2013 v 9:13 | Gabriela |  Messages
Dneska jsem založila novou rubriku Citation. Uvažovala jsem už dlouho, jestli ji založit a nakonec jsem si řekla proč ne. O co vlastně půjde - vždycky si najdu nějaký citát, který mě zaujme a budu se snažit vysvětlit, čím mě zaujal, co vlastně obsahuje. Je to jenom takový pokus, tak uvidím, jak mi to půjde :)