"Pan prezident"

25. května 2013 v 19:53 | Gabriela |  Just like that...
Doopravdy? Téma na našeho "milého a úžasného" pana prezidenta? Myslím, že je to zcela zbytečné. Pochybuji, že v tomto státě ho má ještě někdo rád. A pokud ano, nechápu tohoto člověka. Co je dobrého na prezidentovi, který se nestydí ani přijít na veřejné vystoupení opilý? Copak nepochopil, že zastupuje naši vlast, tím pádem se má chovat slušně? Asi ne... Nedávno jsem byla v Maďarsku v lázních a dala jsem se tam do řeči s jedním Britem. Když jsem mu řekla, odkud jsem, první, co ho na České republice napadlo, byl opilý prezident. To je reklama ve světě, panečku. Víte, mám pouhých šestnáct let, ale i mé generaci není jedno, kdo stojí v čele státu. Chodím na jedno z největších gymnázií v Česku a během voleb to tam pěkně žilo. Skoro celá většina mladých studentů chtěla za prezidenta Karla. Ano, sice "spí", ale pořád byl lepší než on. Všichni jsme nosili placky Karel for president, kterou budu nosit na tašce celých pět let Zemanovi vlády. Chci tím tak vyjádřit nesouhlas se zvolením našeho prezidenta. Po konci voleb menšina, která podporovala Zemana, nosila nosy nahoru. A ještě teď, několik měsíců po volbách, není ani v jedné učebně portrét Zemana.
Nechápu, jak mohl takový člověk vyhrát. Prostě.... PROČ? Je to taková škoda! Že Schwanzerberg podporoval euro? Vždyť prezident nemá žádné právo rozhodovat sám o zániku koruny. Takže toto v tom bylo absolutně nepodstatné.... Bohužel Zemana volili všechny staří lidé (tím se jich teď nechci dotknout, navíc doufám, že i mezi nimi se našli tací, co volili Karla), kteří jaksi opovrhovali Schwanzerbergem. I mí prarodiče ho volili. Na otázku proč, mi odpověděli, že to nedokážu pochopit. Možná ne, možná ano. Jedno je ale jisté.... Neměly by ty starší generace brát aspoň trochu v ohled, co chceme my mladí, kteří za pár let budou státu platit daně, na kterých bude za pár let "stát" osud naší země?!

P.S. Toto je pouze můj osobní názor na "pana prezidenta". Jestli jsem tím někoho pohoršila, omlouvám se, ale každý má právo na svůj názor a myslím, že tak jako já to cítí více lidí...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 michaeela michaeela | Web | 25. května 2013 v 20:12 | Reagovat

Jsi jedna z mála, která má stejný názor jako já. I když jsme tak mladí. Všichni kolem mě byli pro Zemana, a když jsem řekla svůj názor, strhla se obrovská hádka a všichni šli proti mě. Já si stála za svým. Přece 'pan prezident' - to je označení dost důležité i když dá se říct že o ničem nerozhoduje, ale jako pak prezident by se mohl chovat. Je to neskutečná ostuda, když při proslovech se mu podlamují kolena, a udělá takový skandál. Většina lidí ztoho má srandu což nechápu. Karel sice spal, ale věděl o čem mluví, a rozhodně věděl jak má reagovat, kdežto Zeman je pro mě nechutná nula, bohužel. UPŘÍMNĚ ŘÍKÁM, STYDÍM SE ZA SVÉHO PREZIDENTA. :)

2 Spize Spize | 25. května 2013 v 20:43 | Reagovat

Přiznám se, že osobně mi přišel Zeman i kníže Černohorský zhruba stejně špatná volba.

Na Schwarzenbergovi mi vadí mj. že má i rakouský občanství - což je, dle mého, u prezidenta a vrchního velitele ozbrojených sil trochu faux pas. Taky mi nebyla sympatická Karlova kampaň a mladí Karlovi přívženci* v mém okolí, ale to je spíše pocitová záležitost, než nějakej argument. Zemanovi hodně  vyčítali nějaké očerňování Karla na poslední chvíli, ale to jsem vůbec nezaregistroval.

To, že Tví prarodiče se ani nepokusili s Ti vysvětit proč volili Zemana je sice trochu nepříjemné - ale docela je chápu. Osobně bych se strašně nerad bavil s někým, koho mám rád, o politice. Je to strašně palčivý téma a lidi jsou schopný se o něm _strašlivě_ rozhádat.

All in all, přiznávám, že mi Karel přes to všechno přišel jako o chlup lepší kandidát, ale skutečně jen o chlup.
____
* ad mladí Karlovi přívrženci - u mejch vrstevníků kníže celkem jednoznačně vedl, až mě to sralo. Taky trochu to, jak nekriticky jej přijímali a tak. A tak. To Zemanova kampaň mi přišla... Taková serióznější.

Nicméně - co bych velice rád zdůraznil - je třeba RESPEKTOVAT ostatní a jejich rozhodnutí. Protože ty ostatní není nějaká "tupá většina", ale jsou to naši sousedi, kolegové, přátelé, rodiče. Moje máma (volička KS) když viděla výsledky zničeně prohlásila "Jak můžou bejt lidi tak hloupý?". Přijde mi, že takové vyjádření uráží voliče protistrany - což mě vadí, páč pár lidí, kterejch si velice vážím, právě Zemana volilo.

3 Ego Ego | 25. května 2013 v 22:01 | Reagovat

Mladí studenti byli zmanipulovaní :). Je lehké zmanipulovat masu mladých lidí... plackami žlutými a výstředními - prezidentem, kterému o nás nejde :D. Kdyby měli opačnou kampaň věz, že by studenti mluvili také opačně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama