Diary 6

25. srpna 2013 v 22:22 | Gabriela |  Diary
Okej... Ani nevím, kde začít. Celý prázdniny jsemse tu nevypsala ze svého života a teď se v mé mysli honí myšlenky, kde mám začít dřív.
Snad možná tím, že můj první ročník na gymnáziu byl ukončen úspěšně. Měla jsem vyznamenání, což mi všichni přáli (až na jednu osobu, ale nevermind). Hned ten den jsem se odstěhovala z intru domů a ještě ten den jsem se zase přestěhovala na Pastviny. Ano, celé mé prázdniny byly strávené na Pastvinách. Bohužel ne jako dovolená, ale jako tvrdá dřina. Pracovala jsem jako pomocná síla v kuchyni, dělala jsem myčku, škrabala brambory... Byla to hodně velká dřina, navíc jsem tam byla každej den a když jsem si chtěla vzít den volna, šéf měl už blbý kecy. Ani nevíte, kolik jsem probrečela dní, když jsem už padala na držku, snažila jsem se, a nakonec jsem i přesto nebyla dobrá. Byla jsem totálně zničená, začala jsem zase kouřit (za což se nestydím, zastávám názor, že je to každého věc, jak moc si ničí zdraví).


Jediný plus práce na Pastvinách bylo tehdy, když jsem končila výjimečně dřív v práci. To jsme šly s holkama Na Hráz se okoupat a dát si pivko a bylo nám fajn, nic jsme neřešily. Já jsem totálně vypla a můžu vám říct, až někdy budete chtít vymýt mozek, běžte pracovat k Restauraci Na Mostě, tam je to fakt dobrá vymývárna mozků :)
Ke konci července mi dal šéf dva týdny volno, takže jsem rychle letěla domů a užívala si aspoň těch dvou týdnů klidu a rodičů. Hlavně jsem jela za svoji nejlepší kamarádkou, kterou jsem už dlouho neviděla.
Popravdě se mi po těch dvou týdnech vůbec nechtělo jet zpátky. Nakonec jsem ale udělala dobře, že jsem jela. V práci byl mnohem lepší systém než předtím, navíc jsem měla šikovného kolegu (if u know what i mean O:) a končili jsme třeba už i v jedenáct dopoledne a po zbytek dne jsme měli volno. To byla paráda :) Další týden to už taková paráda nebyla. To jsme končili až v deset večer, potom ještě na kole 3,5 km ujet domů, no byla to makačka. Ale naštěstí jsme měli suprovou kuchařku, Marušku, která byla strašně malinkatá, hodně sprostá a neuvěřitelně vtipná. S ní jste se nikdy nenudili :) V neděli jsem dostala výplatu, a tak jsme to šli pořádně oslavit Na Hráz. A že to byla fakt oslava. Všichni jsme se tam docela dost opili (nejvíc teda naše Maruška), což bohužel nebylo dobře. Jít se totiž ve dvě ráno koupat do studené přehrady není dobrý nápad. Potom jsem nemohla tři dny mluvit. Cesta domů byla taky velice zajímavá, ale druhý den byl ještě zajímavější... Ségře bylo strašně špatně (mně naštěstí druhý den nikdy nic nebývá), takže jsem se o ni musela starat. Ten den jsme se šly rozloučit do práce, neboť jsme se už stěhovaly domů. Bohužel mě to rozloučení velice zklamalo. Místo toho, abych se se všema rozloučila, protože jsem je nejspíš všechny viděla už naposled, přišla jsem dovnitř a jedna holka na mě začala řvát, že jsem pojebaná piča apod... Asi chápete, jak jsem se cítila. Radši jsem se sbalila a šla domů, na to jsem neměla nervy.

Každopádně, co mi toto léto dalo? Jednak jsem se trochu víc rozpila a začala jsem kouřit. Na Pastvinách jsem si vydělala svoje první peníze, a i když jsem byla ze začátku nešťastná, vždycky na to budu vzpomínat v dobrém. Hlavně ale cítím, jak moc jsem se změnila. Už nejsem ta hodná holčička, která poslechne na slovo. Naučila jsem se říkat svůj názor dost nahlas, mám teď mnohem víc ostřejší lokty. A za to můžu děkovat taky Pastvinám. Děkuju taky Marušce, která mě toho hodně naučila. A vlastně děkuju i sama sobě, jelikož jsem si já blbec konečně uvědomila, že se každý den můžu dokopat k nějaké změně ve svým životě...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama