What is love?

24. ledna 2014 v 22:58 | Gabriela |  Just like that...
Láska. Co si představíte pod tímto slovem? Já si představím štěstí, radost, rodinu, přátele, mé koníčky. Ve skutečnosti je ale láska něco mnohem víc. Je to důvod k životu. Jen si to vemte - pro co by jste žili, kdybyste neměli rodinu, partnera? Pro nic. Byli byste pouze chodící tělesné schránky bez kapky citu a soucitu. Řídili byste se pouze rozumem a nebrali na nikoho ohledy. Tohle chcete? Pouze blázni by po tomto toužili.
Podle mě existuje několik druhů lásky. Tu první uhádnete všichni. Partnerská láska. Pocit, že někomu na vás záleží víc než na sobě, je prostě úžasný. Hodiny smskování, volání, držení za ruce, líbání, radostné chvíle - to všechno k této lásce patří. Samozřejmě k tomu patří také hádky, nadávky a dny tiché domácnosti - ale co by to bylo za lásku, kdybychom nebyli schopni odpustit? Až najdete tu pravou osobu, která vám bude způsobovat motýly v břiše, teprve tehdy poznáte sílu lásky. Od té chvíle už nebudete schopni bez ní žít. Jste schopni udělat vše pro to, aby jste ji neztratili. Někdo může najít svou pravou lásku v patnácti, třiceti, ba dokonce i třeba v šedesáti. Kdo ví? Každý máme svůj osud předepsaný jinak a nevíme, co nás čeká.


Další lásku si zaslouží naše rodina a přátelé. Jsou to oni, kteří nás drží nad vodou v krušných chvílích života. Byli, jsou a vždy budou stát po našem boku. Bez nich by náš život nebyl naplněný radostí a porozuměním. A i když taky existují dny, kdybychom je nejraději vyhodili z okna, za chvíli budeme rádi, že jsme to neudělali. Většinou v takových dnech přijdou nejhorší chvíle života a vy se zrovna tehdy můžete nejvíce spolehnout pouze na ně. Tak to bylo a navždy bude.
A poslední? Naše koníčky. Sice se tomu zasmějete, ale je to tak. Každý člověk má něco, co ho naplňuje, něco co nikdo jiný nepochopí. Je to věc, osoba, zvíře, cokoliv. Většinou si ani nevšimnete, kdy jste se do toho zamilovali - prostě se to stalo a vy ani nevíte jak. Na světě žije sedm miliard lidí a spolu s nimi sedm miliard různých myslí a duší. Každá tato duše miluje něco jiného. Já osobně miluji knihy, Beatles, Jamese Deana, deníky a staré svetry. A co milujete vy?
Víte, ono ani nezáleží, jestli jste této úvaze porozuměli nebo ne. Nevadí mi, jestli budete nadávat, že jsou to pouze bláboly sedmnáctileté holky. Proč? Já totiž vím, že až najdete tu pravou lásku, teprve tehdy pochopíte smysl této úvahy. Láska je vše, co potřebujeme. Tak to je a navždy to tak zůstane.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 El Lien El Lien | Web | 24. ledna 2014 v 23:07 | Reagovat

Pravda. Pěkný článek.

2 Adík Adík | 26. ledna 2014 v 18:40 | Reagovat

Je to opravdu moc krásný článek.
Nejvíc se mi líbí ta myšlenka,že každý máme svůj osud.. :)
A naprosto s tebou ve všem souhlasím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.